Nafukovací čluny, lodě, kanoe, kajaky a rafty GUMOTEX

PÁDLA | PUMPY |VESTY | PŘÍSLUŠENSTVÍ |NÁHRADNÍ DÍLY

Plovací vesty

Dobře padnoucí vesta je nezbytnou výbavou každého vodáka. Sportovní plovací vesty jsou prostředkem pouze pomocným a jako takové jsou určeny pro plavce a pro případy, kdy je pomoc nablízku. Dle nové vyhlášky jsoou vesty na lodích povinné!  Každý člen posádky musí mít vestu s minimální nosností 50 N.

Sportovní a turistické vodácké vesty

Vesta musí mít dostatečný výtlak, plovací vesta pro dospělé 50 N na vodní turistiku, 70 N na divokou vodu a musí především dobře sedět na těle. Vesta by se v sedě neměla vysouvat přes hlavu a nesmí bránit v pohybu trupu. Vestu na těle vždy dobře utáhněte v pase, na bocích i na ramenou. U plovací vesty oceníte kapsy na drobnosti, na házečku nebo na picí vak.

Bezpečnostní hrudní popruh - některé vesty jsou vybaveny bezpčnostním hrudním popruhem. Ten je určený k sebejištění při záchraně a v kombinaci s hopšňůrou je možné jej použít k přitažení plovoucí osoby, popřípadě materiálu ke břehu.

Plovací vesta C-VODÁK RIVER

PLOVACÍ VESTA

Vesta na divokou vodu a turistiku vybavena skrytou velkou kapsou na zip. Venkovní materiál vesty je velmi odolná tkanina jak proti mechanickému opotřebení, tak proti UV záření. Vyrobeno v ČR.

Plovací vesta Canoe+

plovací vesta Canoe plus

Vesta pohodlného střihu pro vodní turistiku i na divokou vodu. Pohodlné oblékání díky rozepínání na zip. Centrální pás a dotahování na bocích a přes ramena umožní přesné dopnutí na tělo každého vodáka

Plovací vesta SWIFT

plovací vesta HIKO SWIFT

Univerzální velmi lehká plovací vesta s širokým rozsahem použití. Vhodná jak pro začínající závodníky, tak do půjčoven nebo turistiku. Výrobce HIKO ČR.

Plovací vesta SEAHORSE

plovací vesta HIKO SeaHorse

Univerzální velmi lehká vesta s širokým rozsahem použití. Vybavena třemi předními kapsami na drobnosti a velkou zadní kapsou na picí vak. Výrobce HIKO ČR.

Plovací vesta CINCH

plovací vesta HIKO CINCH

Plovací vesta vhodná jak na divokou vodu, tak seakayaking či turistiku. Skvěle padnoucí střih, zadní kapsa na házečku, dvě přední kapsy. Cinch Harness verze s hrudním popruhem. Výrobce HIKO ČR.

Plovací vesta GUARDIAN

Hiko Guardian

Luxusní plovací vesta určená do těch nejnáročnějších podmínek na divoké vodě - HIKO GUARDIAN. Výrobce HIKO ČR.

Záchranné plovací vesty

Záchranná plovací vesta je navržena pro neplavce či pro člověka v bezvědomí. Špičkové záchranné plovací vetsy slouží k záchraně pro hasiče nebo jiné profesionální záchranáře, případně pro expediční pádlování.

Záchranná vesta ATLANTIK

Záchranná vesta Atlantik

Záchranná plovací vesta pro dospělé. Zapínání plastovými rychlosponami, vybavena reflexními prvky a píšťalkou. Výrobce HODONSKÝ Břeclav.

Plovací vesta SKIPPER

Záchranná vesta SKIPPER

Vesta SKIPPER certifikovaná dle EN ISO 12402-5. Pohodlný střih a velký vztlak. Vhodná i pro profesionální záchranáře. Není vestou záchrannou. Výrobce HIKO ČR.

Záchranná vesta SAFETY PRO

zÁCHRANNÁ VESTA SAFETY PRO

SAFETY PRO je záchranná vesta pohodlného střihu s vysokou nosností. Vhodná pro profesionální záchranáře, hasiče nebo expediční rafting v extrémních podmínkách. Výrobce HIKO ČR.

     

Dětské plovací vesty - dětské záchranné vesty

Dětské plovací vesty bez límce jsou vhodné pro děti, které již umí trochu plavat. Záchranné dětské plovací vesty pomáhají při pádu dítěte do vody v přetočení na záda a límec udržuje hlavu nad hladinou. Bezpečnostní popruhy mezi nohy zajišťují vestu pevně na těle dítěte.

Dětská plovací vesta SAILING

Dětská plovací vesta Sailing

Plovací vesta pro děti. Rozepínání vpředu, dva stahovací popruhy na bocích s přezkou, dva bezpečnostní popruhy mezi nohy zabraňující vyklouznutí z vesty. Výrobce Hodonský.

Dětská plovací vesta HIKO

Záchranná vesta dětská HIKO

Dětská záchranná vesta konstrukčně koncipována tak, aby dítěti při pádu do vody pomáhala v přetočení na záda a límec držel hlavu nad vodou. Výrobce HIKO.

Dětská plovací vesta BABY

Dětská Záchranná vesta BABY

Atestovaná záchranná dětská plovací vesta pro neplavce splňující 12402-4: 2007. Více výplně v přední části vesty zaručuje otočení dítěte na záda.

     

Plovací vesta pro psa

Plovací vesta pro Vaše pejsky s uchem na hřbetě pro uchopení při vyndavání z vody. Plovací vesta pro psa je vyrobena z kvalitních materiálů.

Reflexní záchranná plovací psí vesta. Rychle a snadno nastavitelná. Komfort při nošení díky anatomickému tvaru. Rychlé stanovení polohy zajišťují signalizační barvy a reflexní pruhy. Záchranná vesta pomáhá chránit vašeho psa při vodních sportech, skákání do vody, nebo pádu přes palubu.

Pro výběr plovací vesty není rozhodující její délka, ale únosnost záchranné vesty! Rozměry a výtlak (únosnost vesty v kg) jsou uvedeny v tabulce. Vzhledem k tomu, že psí ocas do značné míry napomáhá změnám směru při plavání, neměla by vesta překrývat kořen ocasu.

     Záchranná vesta pro psa


2002-2020 Nafukovací Čluny.cz