Nafukovací čluny, lodě, kanoe, kajaky a rafty GUMOTEX

KANOE BARAKA GUMOTEX

Oficiální distributor lodí GUMOTEX Nafukovací čluny.cz

 

Kanoe Baraka

KOUPIT KANOI BARAKA

 

Nafukovací kanoe Baraka Gumotex

Kanoe BARAKA je samovylévací nafukovací kanoe Gumotex na divokou vodu a vodní turistiku. Sedačky jsou opatřeny změkčující pěnou. Vyrobeno v ČR.

vodotěsný vak na kanoi Baraka

U dna se uplatňuje tzv. kýlový profil, který vyztužuje dno a zlepšuje celkovou hydrodynamiku lodi, což se projevuje zvýšením rychlosti kánoe. Mimořádně pevný trup má výborné jízdní vlastnosti, které posádka ocení zejména při plavbě v peřejích. Baraka nabízí bezkonkurenčně bohatou vnitřní výbavu a mimořádně velký vnitřní prostor. Loď uveze 2 dospělé vodáky a 1 dítě, respektive 350kg nákladu. Kanoe Baraka Gumotex je vyrobena z vysoce kvalitního a odolného materiálu NITRILON®. Použití kanoe se předpokládá do obtížnosti WW IV.

Kanoi Baraka dodáváme včetně vodotěsného transportního vaku 100 l, lepící sopuravy a redukce na push-push ventil.

kanoe Gumtex Baraka

Technická data

GUMOTEX Baraka

Délka (cm) 410
Šířka (cm) 105
Průměr bočního válce (cm) 31
Počet vzduchových komor 3
Rozměry člunu ve vaku (cm) 70 x 43 x 30
Váha (kg) 23,5
Maximální nosnost (kg) 350
Maximální počet osob 2 + 1
Max. provozní tlak (MPa /Bar /PSI) 0,02 / 0,2 / 3,0
Rozměry kartonu 71 x 47 x 33
Materiál: NITRILON®

VYZKOUŠEJTE KANOI BARAKA BEZ RIZIKA

Jsme přesvědčeni, že budete se člunem Gumotex spokojení, a proto Vám nabízíme možnost člun vrátit, pokud zjistíte, že to není pro Vás ideální volba. Zkrátka pokud Vám nebude vyhovovat, můžete ho (nepoškozený) vrátit a dostanete zpět zaplacenou částku, od které odečteme pouze půjčovné. Za každý zkušební den zaplatíte standardní cenu půjčovného v naší půjčovně lodí. Počítá se ode dne kdy převezmete svou loď, do dne doručení na naši adresu (nebo do osobního doručení v Břeclavi).

Podrobný popis kanoe Gumotex Baraka:

Kánoe BARAKA poskytuje dostatek prostoru pro jezdce všech postav. Pohodlné nastavování pozic sedaček a fixačních popruhů umožňuje nalézt ideální pozici pro jízdu v kleče nebo v sedě. Komfortní je široký rozklek (o 11,5 cm větší vnitřní šířka než u Palavy!), který pozitivně ovlivňuje stabilitu. Díky větší šířce dna kanoe tlumí nárazy o kameny a šetří tak Vaše kolena. Fixační popruhy šíře 50 mm pevně fixují jezdce v lodi, pozitivní je klouzavost popruhu (autopásu) při krizovém opouštění lodě, loď je možno snadno opustit i bez otevírání bezpečnostní spony s kuličkovým úchytem - prakticky vyzkoušeno :-). Bezpečnostní spona je umístněna pohotově dostupná na stehně jezdce, pro vyšší bezpečnost je šňůrka s kuličkou zajištěna švem proti smekávání do strany – nedochází k přivírání šňůrky pod klopu spony. Prvky vnitřní výbavy jako ventily, síťky pro uložení drobností, úchyty pro připevnění bagáže, vylévací rukáv, bezpečnostní lano, madla atd... umožňují bezproblémové používání, a při jízdě nepřekáží. Madla jsou pohodlná na úchop a s lodí se jejich pomocí velmi dobře manipuluje. Člun je možno přenášet také za obvodové lano v blízkosti přídě a zádě – vhodné v kamenitém terénu kolem řeky, kdy zadní osoba potřebuje vidět, kam šlape. Obvodové lano umožňuje manipulaci a přidržování lodě za každé situace na vodě nebo i na suchu, třeba při vytahování lodě na břeh.

Manipulace, obsluha a sestavení kánoe
Sestavení nafukovací kánoe a veškeré manipulace jsou pro vodáka intuitivní záležitostí, pohodlná a přitom pevná je instalace sedaček a fixačních popruhů pomocí šroubů a plastových matic. Výhodou zůstává možnost připevnění „starým“ způsobem - šněrováním pomocí lan. Je to řešení které je vždy po ruce, třeba při ztrátě upevňovacího šroubu (náhradní šroub s maticí je součástí výbavy). Vše je třeba provádět před nafouknutím lodi. I když docházelo k manipulaci se sedačkami během jízdy v nafouklém stavu, nebyl problém – loď se nemusela sfukovat.

Test jízdních vlastností
Jízdní vlastnosti lze obecně hodnotit jako velmi dobré. Kanoe je rychlá, výborně projíždí vlnami, pří průjezdu vlnami nedochází ke zpomalování lodě. Výborně také fungoval odtokový rukáv. Pozitivně se projevil nafukovací „šprajc“, který zpevňoval dno lodi a zlepšoval tak jízdní vlastnosti i výtlak dna. Kanoe ochotně reaguje na záběry a tím umožňuje posádce velmi sportovní styl jízdy. Loď se minimálně zalévá při přímém průjezdu v souvislých vlnách. Velkou výhodou je možnost měnit celkové těžiště lodi posunováním sedaček v závislosti na hmotnosti jezdců. Celkový dojem: Nafukovací kanoe BARAKA je pohodlná, bezpečná, stabilní a dostatečně rychlá.

SLEVA NA ČLUNY GUMOTEX 10%

SLEVOVÝ KÓD: GTX10

Sleva platí do vyprodání zásob 2022. Kupón je možné uplatnit na našem eshopu NafukovaciCluny.cz

 

Výhodné sety kánoe Gumotex

Gumotex Baraka set

Kanoe BARAKA GUMOTEX

výhody nákupu u nás

HLÍDAT CENU : máte zájem o tento člun? Pošlete nám dotaz a my Vás budeme informovat v případě snížení ceny.

Výbava kanoe Baraka

Doporučené příslušenství

Uživatelská příručka Baraka

Příručka uživatele Baraka Gumotex
Obrazová příručka Baraka Gumotex

Fotogalerie kanoe Baraka

Nafukovací kanoe Baraka

Nafukovací kanoe Baraka

kanoe Baraka

kanoe Baraka

Nafukovací kanoe GUMOTEX

Kanoe Baraka na E-čluny

 

kanoe Pálava | kanoe Pálava 400 | kanoe Baraka | kanoe Orinoco | kanoe Scout | kajak Thaya | kajak Solar | kajak Safari | kajak Swing | kajak Twist | kajak K1,K2 | raft Ontario | raft Colorado | raft Pulsar | Motorové čluny | Elektromotory | Sevylor | Příslušenství

©2019 Nafukovací Čluny.cz